Share, , Google Plus, Pinterest,

Posted in:

Usługa HBO GO i jej humory. Dlaczego to nie działa normalnie?

Z HBO GO korzystam chyba od samego początku i do pewnego momentu cieszyłem się z tej usługi. Pomimo wielu wad czerpałem przyjemność z oglądania materiałów za pomocą tego serwisu. Do czasu … Dopiero Netflix pokazał, że liczy się jakość wykonania aplikacji i serwisu internetowego. Pomijam tutaj dostęp do materiałów HBO GO i Netflix. Jeśli ktoś chce, to włączy sobie materiały w jednej, jak i drugiej usłudze. Różnica polega na tym, że w przypadku HBO będzie musiał skorzystać z pomocy jakiegoś operatora, ale na koniec wychodzi podobnie.

Dlaczego HBO GO jest słabszym serwisem? Chodzi o jakość wykonania aplikacji i strony internetowej. Nie ma dnia, ani chyba godziny, kiedy aplikacja nie wyrzucałaby jakiekolwiek błędy. Zdarzało się, że odcinek Pozostawionych (Leftovers) oglądałem w kilku ratach. Podczas jednego seansu aplikację restartowało dokładnie 21 razy. To jest jakaś kpina.

Mi jednak zależy bardziej na opcji uruchamiania HBO GO na telewizorze i komputerze. W przypadku pierwszej wersji korzystam z przystawki Xiaomi mi Box 4K z Android TV i technologii Cast od Google. Jeszcze kilka miesięcy temu działało to przyzwoicie, ale w ostatnim miesiącu jest to bezużyteczne. Napisałem, że działało przyzwoicie, bo po każdym odcinku należało rozłączać urządzenia i parować ponownie. Kolejna kpina, ale taka, którą dało się przełknąć. Niestety, teraz już nie da się w ogóle udostępniać materiałów na telewizor. Wyświetla tylko miniaturkę z głównego menu. System podaje, że materiał jest rzucany na urządzenie Chromecast, ale nic się nie dzieje.

Mam wrażenie, że HBO psuje również swoją usługę od strony serwisu internetowego. HBO GO w przeglądarce zachowuje się jak kapryśne i nieznośne dziecko. W jednym tygodniu działa w Chrome, by w kolejnym nie odtwarzać materiałów. Wyświetla czarny ekran i na tym pozostaje cały czas. Można przerzucić się na Firefox, bo i tak funkcja Chromecast nie działa. Jednak tutaj, zresztą w przypadku Chrome i Opery również, pojawia się kolejny kłopot. Co kilka dni trzeba się ponownie logować i dodawać urządzenie/przeglądarkę do HBO GO. Takie operacje są zliczane przez nich i nie można tego robić w nieskończoność.

Więc proszę Was HBO! Naprawcie to wszystko, bo ciężko się z Wami żyje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *