Share, , Google Plus, Pinterest,

Posted in:

IPLA na Android TV.

Jeszcze niedawno ignorowałem serwis IPLA, który został stworzony w przez firmę Redefine. Pamiętam ten chaos w pakietach, dziwnie opisanych kanałach, które można wykupić. Nic się nie trzymało kupy i było słabo zorganizowane. Na szczęście, od jakiegoś czasu wszystko zmierza w dobrym kierunku i jest dosyć przejrzyste. Widzę jak długą drogę przeszła ta aplikacja, pod względem interfejsu i oferty.

W tej chwili za całość przekazu odpowiada Cyfrowy Polsat, ale sytuacja ta nie zmieniła podejścia do użytkowników. W odróżnieniu od TVN i ich usługi Player, Polsat dba o to, żeby ich materiały były dostępne na jak największej ilości urządzeń. Dlatego też niedawno IPLA pojawiła się w systemie Android TV, we wszystkich urządzeniach. Natomiast Player dostępny jest tylko na niektórych telewizorach z systemem Google.

ipla-android-tv

Aplikacja nie różni się interfejsem od wersji dostępnych na tablety, czy smartfony. Działa równie dobrze i oprócz większych wydarzeń sportowych powinna płynnie wyświetlać treść. Sprawdziłem kilka kanałów i nie spotkałem się z żadnymi nieprzyjemnymi skutkami. Jedynie co mógłbym zarzucić Cyfrowemu Polsatowi to, że udostępnia materiały w rozdzielczości 720p, nie wyższej.

Pakiety tematyczne IPLA.

img_20170113_192646457

Osobiście zdecydowałem się na zakup pakietu sportowego w cenie 25 złotych za 90 dni. Taką cenę otrzymałem ze względu na to, że kiedyś byłem abonentem Cyfrowego Polsatu. Nie mam z nimi już żadnej umowy, od dobrych 6 lat. Jednak konto CP zostaje na stałe i system wykrywa mnie jako klienta. Dlatego mam niższe ceny.

Niższy abonament można uzyskać również jeśli ktoś posiada umowę u operatora Plus. Jeśli jednak nie posiadacie telefonu lub internetu w tej sieci, to warto popytać wśród znajomych, bo ceny pakietów są 50% niższe. Na przykład pakiet Wiedza i News kosztuje 12 złotych za 90 dni, a tam znajdziecie: Polsat News HD, Discovery Channel, National Geographic, Animal Planet, History, Viasat Nature, Superstacja, Republika TV i inne.

Dodatkowo, klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu otrzymują bezpłatnie dostęp do pakietu, w którym znajdują się kanały: Polsat News, Polsat News 2, Superstacja, Polsat Cafe, Polsat Play. Więc jeśli zależy Wam tylko na kanałach z informacjami, to macie je w komplecie.

Sport na Android TV.

Niestety, ale kanały sportowe nie przepadają za systemem Android TV i większość firm unika jeszcze tego systemu. Nie znajdziecie tutaj aplikacji Eleven Sports, NC+ GO (z Canal+ Sport), Eurosport Player, ale nadzieję daje właśnie IPLA. Możecie wykorzystać technologię Cast i rzucać obraz bezpośrednio z przeglądarki na telewizor, ale wiecie, że nie o to chodzi.

img_20170113_192737053

Fani ligi angielskiej, w tym ja, muszą obejść się smakiem. Trzeba to przyznać szczerze – Polsat Sport, to nie Canal+ Sport. Na szczęście za niecałe 10 złotych miesięcznie otrzymuję również kanały Eurosport, gdzie mogę oglądać ligę niemiecką i 3 turnieje Wielkiego Szlema. Polsat również oferuje ciekawe wydarzenia, ale akurat nie dla mnie.

Minusem, jak już wspominałem, jest maksymalna rozdzielczość. Osobiście, jeśli byłaby dostępna aplikacja Eurosport Player na system Android TV, to ją pewnie bym wybrał. Nie dość, że jest lepsza jakość, to można zmieniać komentarze w transmisjach na żywo. Co więcej, podczas turniejów Wielkiego Szlema można skakać pomiędzy różnymi kortami i oglądać mecze, które nie są dostępne w telewizji.

Jest jedna dziwna rzecz, z którą nie mogę sobie poradzić. Otóż nie mogę nabyć pakietu Eleven Sports, którego cena mi znika po zalogowaniu się do konta IPLI na stronie internetowej. Podejrzewam, że jest on dostępny w momencie posiadania ważnego abonamentu telewizyjnego, ale nie zlokalizowałem również żadnego zapisu na ten temat.

Eleven Sports z poziomu serwisu IPLA nie jest dostępny dla osób korzystających z konta, w którym jest podpięty abonent Cyfrowego Polsatu. Dziwne rozwiązanie, ale trzeba zakładać oddzielne konto, gdzie nie ma CP. Może to być poprzez Facebook lub tradycyjną metodą. Wtedy trzeba się liczyć z tym, że muszę żonglować kontami IPLI na Android TV.

Warto, czy nie?

W moim zdaniem pewnie, że warto. Mam dostęp do kanałów na żywo z informacjami, w dodatku za darmo. Niskim kosztem nabyłem kanały sportowe, a dodatkowo otrzymuję sporą dawkę materiałów na życzenie. Pewnie zastanawiałbym się nad zakupem pakietów, gdybym nie miał konta Cyfrowego Polsatu, ale z racji tego, że zlikwidowałem tradycyjną telewizję, pewnie bym się zdecydował.

Nie wspominałem o filmach z wypożyczalni, bo to już musicie sami ocenić, czy warto. Mi wystarcza kolekcja, którą mam dostępna za pomocą serwisów Netflix, HBO GO i NC+ GO.

Aplikacja IPLA dla Android TV była sprawdzana na przystawce Xiaomi mi Box 4K, którą mogę śmiało polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *