Share, , Google Plus, Pinterest,

Posted in:

Janusze piractwa płaczą, bo zamknęli Kinomana.

W końcu – tak mogę napisać. Moim zdaniem i tak historia Kinomaniaka, a później Kinomana.tv przeciągała się za długo. Te serwisy i wiele im podobnych, powinny być zamknięte raz na zawsze. Zamknięty serwis naruszał prawa autorskie i nikogo nie może to dziwić. Jednak tłumaczenie właścicieli jest bardzo śmieszne i całą winę zrzucają na użytkowników. Twórcy serwisu kreują się na dobrych szeryfów i to oni walczyli z użytkownikami. Według wielu źródeł, autorzy Kinomana chcieli usuwać pirackie treści, ale było ich zbyt dużo, dlatego też zdecydowali się na zamknięcie „biznesu”.

Takie tłumaczenie jest głupie, bo od dawna podobne tacy janusze biznesu wiedzą na czym stoją i skąd płyną pieniądze. Wykorzystywanie użytkowników, a później zrzucanie na nich winy jest głupim żartem. Na szczęście, taką mam nadzieję, w sieci będzie co raz mniej podobnych pomysłów na biznes. Śmieszy mnie jeszcze podejście niektórych użytkowników. Są oni oburzeni zaistniałą sytuacją i pragną zwrotu pieniędzy. Serio! To tak jakby wkurzyć się na weeb.tv, że nie transmituje ligi angielskiej.

Wiem, że serwisy VOD w Polsce nie są jeszcze idealne, ale jest zdecydowanie lepiej niż kilka lat temu. Teraz jest większy wybór i dziwię się osobom, które decydują się płacić 50 złotych na kwartał za wątpliwej jakości serwis. Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na legalne treści? Mieć dostęp do oryginalnych produkcji, które można oglądać, bez kombinowania, na różnych urządzeniach.

One Comment

Leave a Reply
  1. Zamknęli jedną stronę i już działają pod nowym adresem kinoman-tv.pl

    Ciekawe co z pieniędzmi z niewykorzystanych kont premium na poprzedniej odsłonie serwisu.

    Warto by zrobić jakiś artykuł o tej stronie żeby przestrzec przyszłych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *