Share, , Google Plus, Pinterest,

Posted in:

Netflix offline już niebawem? Pobieranie filmów i seriali ma być dostępne jeszcze w tym roku.

W internecie od dłuższego czasu krążą informacje o tym, że Netflix udostępni długo wyczekiwaną funkcję. Pewne źródła są wątpliwego zaufania, ale zdarzają się bardzo interesujące wiadomości, które płyną praktycznie z samego źródła. Ostatnim poważną wzmianką był tekst z czerwca tego roku, który pojawił się na www.lightreading.com.

Według doniesień, Netflix na pewno zamierza uruchomić możliwość pobierania materiałów offline. Nie podają jednak ostatecznej daty, ale osoby blisko związane ze źródłem domyślają się, że może to nastąpić jeszcze w tym roku. Dla mnie to dobra wiadomość i nie zgadzam się z przeciwnikami, którzy twierdzą, że taki ruch jest bezsensu.

Netflix offline mija się z polityką firmy?

Wiele osób twierdzi, że uruchomienie opcji offline będzie sprzeczne z polityką serwisu. Założenie było inne i nie ma sensu wprowadzania takiej funkcjonalności. Ja twierdzę inaczej, a przeciwnicy takiej ewolucji nie miały nigdy problemów z połączeniem internetowym w trakcie oglądania filmu lub serialu. Trzeba zdać sobie sprawę, że kraje, w których działa usługa, nie są pokryte w 100% zasięgiem internetowym.

Na pewno wielu z Was miało problem z oglądaniem materiałów, gdy znajdowaliście się w pociągu. Nie chodzi mi o krótkie relacje między większymi miastami, ale o dłuższe trasy, które przecinają puste pola. W takich przypadkach tryb offline jest bardzo pożądany. Nie wspominając o krajach mniej rozwiniętych, gdzie Netflix oferuje swoje usługi, a zasięg internetu mocno kuleje. To właśnie do takich użytkowników będzie skierowana taka funkcja.

Do wszystkich przeciwników i osób narzekających na takie rozwiązanie mam tylko jedną prośbę. Przestańcie pieprzyć, bo Was ten problem nie dotyczy. Fajnie, że działa Wam wszystko i wszędzie, ale wprowadzenie trybu offline do Netflixa nie odbierze Wam nic, a wielu osobom może ułatwić oglądanie. W czym problem?

Nie wszystkie filmy i seriale z Netflixa w trybie offline.

To jest oczywiste i można się tego spodziewać. Wszystko rozchodzi się o prawa autorskie, bo jaka mogłaby być inna przeszkoda? Na pewno będzie można liczyć na pobieranie oryginalnych produkcji Netflixa, do których mają pełne prawa. Natomiast nie ma pewności i informacji, jakie inne materiały będzie można zapisywać na urządzeniu. Na pewno nie będzie to cała zawartość dostępna w serwisie, ale podobno Netflix stara się żeby to była ponad połowa dostępnych materiałów.

Niestety, ale nie ma tez informacji na jakich zasadach można będzie pobierać filmy i seriale Netflix. Obstawiam, że opcja pobierania będzie ograniczona czasowo. Materiały będzie można ściągać na określony czas, tak żebyśmy mogli oglądać filmy na terenach z ograniczonym dostępem do sieci. Mam tylko nadzieję, że opcja offline nie będzie dodatkowo płatna, ale to jest mało prawdopodobne.

Zachodzi jeszcze jedno pytanie. Czy Netlfix nie wstrzymuje się z wprowadzeniem tej funkcji do czasu, kiedy zostanie wyjaśniona sprawa przejęcie serwisu przez korporację Disney. Takie informacje tez pojawiają się w sieci i nie są to plotki udostępniane przez anonimowe media. Taki ruch mógłby mieć więcej pozytywów, bo do kolekcji doszłoby dużo ciekawych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *